My First Article in English/ Mein erster Artikel auf Deutsch – bezpłatne warsztaty językowe

Grafika, kilka książek do nauki języka angielskiego i niemieckiego
My First Article in English/ Mein erster Artikel auf Deutsch fot. Anna Olkiewicz-Mantilla

27 września 2023 rozpoczynamy kolejną edycję projektu Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych we współpracy z Centrum Języków Specjalistycznych w Medycynie w Collegium Medicum - cykl bezpłatnych warsztatów językowych.

Propozycja skierowana jest do studentów drugiego roku studiów drugiego stopnia, studentów piątego/ szóstego roku jednolitych studiów magisterskich oraz doktorantów UMK. Warsztaty rozpoczną się w listopadzie i odbędą się w systemie zdalnym na platformie MS Teams lub stacjonarnie w zależności od decyzji prowadzącego i uczestników. Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy niezbędnej do napisania i publikacji artykułu w języku angielskim lub niemieckim.  Warsztaty skierowane są do osób, które nie mają dużego doświadczenia w pisaniu tekstów naukowych w języku obcym.
W ramach warsztatów przewidywane jest uruchomienie grup zajęciowych w języku angielskim, skierowanych do reprezentantów następujących obszarów nauki:
1) Nauki Humanistyczne, Teologiczne i Artystyczne,
2) Nauki Społeczne,
3) Nauki Ścisłe i Przyrodnicze,
4) Nauki Medyczne,
 5) Grupa z językiem niemieckim.
Udział w warsztatach pozwoli poszerzyć wiedzę na temat jak napisać abstrakt, poprawnie konstruować poszczególne części artykułu naukowego, stosować słownictwo i struktury gramatyczne odpowiednie dla akademickiego stylu pisania oraz unikać najczęstszych błędów popełnianych podczas pisania w języku angielskim lub niemieckim.
Oprócz 10-godzinnych warsztatów uczestnicy odbędą dwie 1-godzinne indywidualne konsultacje poświęcone analizie wersji roboczej i ostatecznej artykułu.
Kurs i konsultacje prowadzone będą przez lektorów Uniwersyteckiego Centrum Języków Obcych oraz Centrum Języków Specjalistycznych w Medycynie posiadających szerokie doświadczenie w zakresie specjalistycznych zajęć językowych na wydziałach UMK.
Mamy nadzieję, że warsztaty zaowocują wartościowymi publikacjami w językach obcych.
Rekrutacja trwa do 20 października 2023 i odbywa się za pośrednictwem poczty internetowej, przez wysyłanie zgłoszenia na adres mailowy: myfirstarticle@umk.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię nazwisko, status (student/doktorant), kierunek i rok  studiów/obszar nauk/szkoła doktorska. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.
Po zakończeniu rekrutacji osoby, które zakwalifikowały się na warsztaty otrzymają informację pocztą elektroniczną.
Warsztaty finansowane są z funduszu IDUB.

Regulamin warsztatów (link do regulaminu)