WIZYTA W GRUZJI

od prawej: Dyrektor Biura Programów Międzynarodowych, Nino Urushadze, Vice-Rektorzy SEU: George Gavtadze i Anna Phirtskhalashvili, Joanna Wińska, Katarzyna Gałka, Dyrektor Tech & Entrepreneurship Lab, Teona Bebia oraz pracownice administracji fot. Katarzyna Gałka & Joanna Wińska

W dniach 6 - 10 czerwca, Joanna Wińska oraz Katarzyna Gałka odwiedziły Ilia State University w Tbilisi, Gruzja (https://iliauni.edu.ge/en/) w ramach grantu KA107 Erasmus +.

Podczas spotkania z szefową Academic Writing Centre (https://writingcentre.iliauni.edu.ge/en/) prof. Maią Rogavą omówiona została współpraca w ramach obszaru Academic Skills oraz dzielenia się dobrymi praktykami w nauczaniu specjalistycznych języków obcych. Podczas spotkań z kadrą zarządzającą oraz dydaktyczną powstało wiele pomysłów na kontynuację oraz rozwijanie współpracy pomiędzy UMK a partnerami z Gruzji. Omawiane inicjatywy dotyczą, między innymi, zorganizowania wspólnej konferencji online, rozwijania współpracy pomiędzy studentami za pośrednictwem wykładowców, wymiany kadry dydaktycznej, rozwijania nowych technik nauczania języka specjalistycznego oraz wielu innych kierunków zacieśniania współpracy.

Kolejnym istotnym punktem wizyty w Tbilisi było nawiązanie kontaktu z nowym potencjalnym partnerem SPNJO w Gruzji - Georgian National University SEU (https://www.seu.edu.ge/en), największym niepublicznym uniwersytetem w Gruzji. W spotkaniu uczestniczyli: Vice-Rektor SEU:  George Gavtadze i  Anna Phirtskhalashvili oraz Panie: Dyrektor Biura Programów Międzynarodowych, Nino Urushadze, i Dyrektor Tech & Entrepreneurship Lab,  Teona Bebia. Rezultatem rozmów było ustalenie planu działania oraz zidentyfikowanie możliwych obszarów i zakresu współpracy z SEU.

autor: Katarzyna Gałka

galeria zdjęć

Na zdjęciu znajdują się trzy osoby, w środku Rusudan Janjibukhashvili szefowa zespołu języka angielskiego A2, po jej prawej stronie Katarzyna Gałka, wykładowca języka angielskiego UMK,  po lewej Joanna Wińska, wykładowca UMK. W tle znajduje się wejście do budynku Ilia State University w Tbilisi. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Na zdjęciu znajduje się osiem osób od prawej: Dyrektor Biura Programów Międzynarodowych, Nino Urushadze, Vice-Rektorzy SEU:  George Gavtadze i Anna Phirtskhalashvili, Joanna Wińska, Katarzyna Gałka, Dyrektor Tech & Entrepreneurship Lab,  Teona Bebia oraz dwie pracownice administracji. Osoby pozują wewnątrz nowoczesnego budynku prywatnego uniwersytetu Georgian National University SEU w Tbilisi. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.