Z wizytą w Nikozji

Na pierwszym planie amfiteatr widoczny na tle budynku uniwersytetu. Amfiteatr i budynek wykonany w nowoczesnym stylu, białe mury kontrastują z oszklonymi fragmentami elewacji. Z prawej strony widoczne też drzewa i krzewy, fragment parkingu. Zdjęcie wykonane w pełnym słońcu w bezchmurny dzień, błękit nieba widoczny na górze kadru.
Budynek Uniwersytetu Cypryjskiego fot. pinterest.com

Współpraca z Centrum Językowym Uniwersytetu Cypryjskiego została nawiązana wraz z komplementarnym Projektem Językowym BIP pod nazwą: English for Entrepreneurship, dofinansowanym przez Unię Europejską.

W dniach 13-19 marca 2023, Kamila Szczepanowska, wykładowca j angielskiego z UCJO, przebywała w Nikozji w ramach Programu Mobilności Kadry Erasmus+ na zaproszenie Andreasa Athanasiadesa – nauczyciela współpracującego w w/w projekcie, gdzie prowadziła zajęcia dla studentów Informatyki, Matematyki, Ekonomii oraz Psychologii. Pobyt był również okazją do spotkania z uczestnikami kursu, którzy 24 lipca 2023 przyjadą na tydzień do Torunia aby w międzynarodowej grupie wraz ze studentami innych uczelni YUFE, tj. Uniwersytetu w Antwerpii, Rijeki oraz UMK szlifować angielski język specjalistyczny i poznawać swoją kulturę.