Warsztaty IATEFL POLAND w SPNJO

W dn. 02.03.2019 Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych wraz ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL POLAND zorganizowało otwarte warsztaty metodyczne poprowadzone przez doświadczonego trenera Marka Andrews’a.

Mark Andrews od 30 lat pracuje jako metodyk nauczania EFL w Europie Wschodniej i Centralnej.  Przez 12 lat pracował jako konsultant EFL dla British Council w Czechosłowacji, Czechach i na Węgrzech. Koordynował również grupę IATEFL na Węgrzech w dziedzinie kultury i literatury. Jest współautorem podręcznika Zoom In. Ma na koncie dwa cykle szkoleniowe w Polsce przeprowadzone pod egidą Oxford University Press. Każdego lata prowadzi kursy dla nauczycieli angielskiego w Devon, na Słowacji i w Serbii. Obecnie pracuje jako dyrektor ds. szkoleń w SOL  (Sharing One Language).

Pierwsza część warsztatów była pracą nad zrozumieniem siebie jako nauczycieli, jak również zrozumienie dynamiki klasy. W tej części Mark Andrews podzielił się poglądami na temat tego, gdzie jesteśmy teraz w EFL. Uczestnicy wraz z prowadzącym dzielili się praktycznymi pomysłami na to, jak zaktywizować studentów i zachęcić ich do czynnego uczestnictwa we własnym procesie uczenia się. Był to też czas na refleksję nad momentem w jakim każdy się znalazł w swoim życiu zawodowym, jak również na pracę w grupach i analizę techniki pracy w grupach.

W drugiej części Mark Andrews poczynił obserwację na temat zmian zachodzących w języku i przekonywał, że śledzenie na bieżąco zmian językowych jest jedną z wielu umiejętności w naszym zawodowym repertuarze. Zachęcił do traktowania ich jako narzędzia do poszerzania horyzontów naszych studentów i uczynienia ich bardziej świadomymi ludźmi, a także bardziej elastycznymi użytkownikami języka angielskiego.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.