Zapraszamy na Debatę

Dnia 5 marca 2019 r. o godzinie 12:30 w ACKiS Od Nowa, odbędzie się debata pt. „Divided Europe. Shaping Brexit and a common future”.

Tematem spotkania będzie tytułowy proces wychodzenia Wielkiej Brytanii ze struktur wspólnotowych oraz jego wpływ na przyszłość Unii Europejskiej. Organizatorami spotkania są „Gazeta Wyborcza”, „Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK”, oraz toruński oddział Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

- Jason Rheinberg - Zastępca szefa misji w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie;

- dr Przemysław Biskup – Główny Analityk w ramach programu Unia Europejska w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych;

- Dariusz Rosiak – dziennikarz Polskiego Radia, były korenspondent w Londynie oraz redactor z polskiej sekcji BBC;

- prof. dr hab. Roman Bäcker, politolog, kierownik Katedry Teorii Polityki UMK, w poprzednich latach Prezes Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, były członek Komitetu Wykonawczego International Political Science Association i Dziekan Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK.

Debata to organizowana jest w ramach projektu nt. migracji w Europie i do Europy realizowanego przez „”Gazetę Wyborczą”, wspólnie z czeskim „Respekt”, słowackim Dennikiem N i węgierskim „Nepszewa”, dzięki środkom z Funduszu Wyszehradzkiego.