Jedno oko na Maroko, drugie na SPNJO

„Moja wizyta na uniwersytecie w Toruniu dostarczyła mi wielu pozytywnych emocji” – tak podsumowuje swój pobyt w Studium Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Mohamed Jaafari.

Ten marokański wykładowca języków angielskiego i arabskiego na Uniwersytecie Cadi Ayyad w Marakeszu gościł w Toruniu wraz z prof. Noureddinem Azmi, specjalistą w zakresie komunikacji i języka angielskiego w National School of Business and Management w Marakeszu.

Marokańscy naukowcy mieli okazję poznać sposoby pracy na toruńskiej uczelni, realizowane w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK. Podzielili się też wiedzą ze studentami Ekonomii, Finansów, Prawa i Administracji, prowadząc warsztaty językowe z zakresu komunikacji w miejscu pracy, marketingu międzykulturowego i prawa sądowego. Wizyta odbyła się w ramach projektu Erasmus. Dla obu Marokańczyków był to pierwszy kontakt z Polską i polską kulturą.